Dzisiaj wjedziemy kolejką linową na szczyt Brienz Rothorn, aby podziwiać przepiękne górskie widoki. Ale najpierw inna przejażdżka – zjedziemy latem na sankach!
Letni tor saneczkowy Rischli Sörenberg
Letni tor bobslejowy Rischli Sörenberg rozpościera się w przepięknej alpejskiej dolinie, przy głównej drodze prowadzącej do Sörenberg (tuż przy hotelu Rischli). Tor ma długość 900 metrów, 12 zakrętów i jest jednym z najdłuższych w Szwajcarii. Czynny jest od końca czerwca do października, ale przy ładnej pogodzie otwierany bywa już w weekendy majowe.
Zjeżdżaliśmy już na różnych torach i trzeba przyznać, że ten należy do jednych z fajniejszych. Ponieważ znajduje się w pewnej odległości od innych atrakcji tego regionu, dzięki temu nie jest aż tak oblegany. To świetna zabawa dla dzieci i dorosłych, ale dzieci poniżej 8 roku życia powinny zjeżdżać w towarzystwie dorosłego.
Przy okazji polecam dwa serwisy, gdzie można szukać atrakcyjnych miejscówek i różnych formuł spędzania wolnego czasu w Szwajcarii: freizeit.ch i ausflugsziele.ch
Kolejka linowa Sörenberg – Brienzer Rothorn
Na szczyt Brienz Rothorn można się dostać na dwa sposoby. Od strony południowej można wjechać lokomotywą parową, która startuje z Brienz (Brienz Rothorn Bahn). Wagoniki wciągane są na szczyt Rothorn już od 1892 roku, wjazd trwa około godziny. Z tego miejsca dzieli nas krótki spacer w górę.
Od północy wjazd odbywa się dużym wagonem kolejki linowej (Sörenberg Rothorn). Tym razem wybierzemy ten sposób, bo od letniego toru saneczkowego Rischli Sörenberg do przystanku kolejki, dzieli nas trochę ponad 5 minut jazdy samochodem.
No to wsiadamy!
Szczyt Brienz Rothorn
Po krótkiej przejażdżce wagonikiem, stajemy na wysokości 2350 m n.p.m. i teraz pozostaje nam jedno – cieszyć oczy niesamowitym widokiem na Alpy Berneńskie, jezioro Brienz, tereny Grimsel oraz Pilatus i Hogant. Ze szczytu Brienz Rothorn można podziwiać słynne górskie trio Eiger, Mönch i Jungfrau oraz pozostałe 690 wierzchołków szwajcarskich gór.
Brienz Rothorn to w najwyższy punkt kantonu Lucerna. Tutaj swój początek ma wiele szlaków górskich wędrówek, które pozwalają poznać region Sörenberg. Jednym z najbardziej znanych jest panoramiczny szlak na przełęcz Brünig.
Sörenberg
Sörenberg leży na wyskości 1165 m n.p.m. na terenie Rezerwatu Biosfery UNESCO Entlebuch. Krajobraz tego regionu zdobią liczne torfowiska. Wyjątkowość tutejszej fauny i flory (w skali światowej) spowodowała, że obszar ten jest specjalnie chroniony i został uznany za rezerwat biosfery.
Sörenberg oferuje min. spacery pośród torfowisk, podziwianie skał Schrattenfluh oraz zwiedzanie jaskiń. Obserwację dzikich zwierząt (np. koziorożców) i lotów ptaków (np. orłów). Można umówić się na oprowadzanie z przewodnikiem, aby poznać szwajcarskie rośliny trujące oraz zioła lecznicze.
Jeżeli chcecie więcej dowiedzieć się o tym regionie, polecam portal: soerenberg.ch
Mam nadzieję, że letnia przejażdżka sankami oraz widoki ze szczytu Brienz Rothorn udowadniają, że Szwajcarię warto odwiedzić nie tylko zimą.
Zdjęcia, które zdobią wpis zrobiła Moja Siostra, podczas tegorocznego pobytu w Szwajcarii. Dzięki wielkie. 🙂
Ostatnio komentowane